O Kocie Psie Bloga

O Kocie Psie Bloga i informacje

Zrób rękawiczki bez palców z filcowym swetrem

/
/
/
46 Views

Wykonaj te proste kroki, aby zrobić te urocze rękawiczki bez palców z filcowego swetra. Stanowią uroczy, kreatywny, domowy prezent!

Czy jest coś bardziej satysfakcjonującego niż wyjęcie czegoś z magazynu i przekształcenie go w coś pięknego i użytecznego? Nie, nie ma. Jest to szczególny krąg nieba zamieszkany przez rzemieślników i twórców.

To jedna miła rzecz w tych rękawiczkach bez palców z recyklingu. Innym jest to, jak szybko się gotują. Nie zrozumcie mnie źle, uwielbiam ładne, długie projekty na drutach lub hafty, przy których możesz się zrelaksować i wczuć w rytm. Ale czasami dobrze jest zrobić coś szybko, co można zakończyć w weekend lub popołudnie.

Co prowadzi mnie do kolejnej wspaniałej rzeczy związanej z tymi rękawiczkami: są one doskonałym prezentem typu „zrób to sam” na Boże Narodzenie lub urodziny na jesień/zimę. Potrzebujesz czegoś na szybko? Nie możesz dotrzeć do sklepów lub nie masz czasu na złożenie zamówienia? Prawdopodobnie masz już wszystko, czego potrzebujesz, aby je zrobić.

To jeden z tych projektów, które zrodziły się z czystego pożądania. Kolega pokazał mi swoje rękawiczki bez palców… wykonane z kaszmirowego swetra pochodzącego z recyklingu… i zostałem Gollumem (chcę je! Moja droga!). Dopiero od wewnątrz zostałem wypolerowany od zewnątrz.

Kiedy zaproponowała, że ​​pożyczy mi je do skopiowania, natychmiast się zgodziłem. Mam pudła starych swetrów, które tylko czekają na ten moment!

Szukasz więcej takich projektów? Wypróbuj moją torbę na sweter z recyklingu! Naszyjnik z koralików w kształcie stokrotki to kolejny łatwy, własnoręcznie wykonany prezent.

Filcowy sweter i nić do haftu do wyrobu rękawiczek bez palcówFilcowy sweter i nić do haftu do wyrobu rękawiczek bez palców

Akcesoria do rękawiczek bez palców

 • filcowany sweter z wełny lub kaszmiru
 • nici do haftowania
 • igła do haftu (lub inny rodzaj igły do ​​szycia z dużym oczkiem)
 • małe nożyczki do szycia
 • Miarka
 • mata do cięcia
 • Frez obrotowy
 • linijka lub linia prosta
 • ostre nożyczki do szycia
 • marker do tkanin lub kreda (opcjonalnie)
 • klej do tkanin (opcjonalnie)

Jeśli podwijasz szew boczny:

 • maszyna do szycia
 • nić pasującą do Twojego swetra
 • proste szpilki
 • żelazo (przydatne, ale niekonieczne)

Instrukcje dotyczące rękawiczek bez palców

Wymagany czas: 3 godziny

 1. Odetnij rękaw swetra

  Za pomocą noża obrotowego, maty do cięcia i linijki lub linijki odetnij dół rękawa około 9 cali od mankietu lub dowolną długość rękawic. Do ostatecznego przycięcia użyłam również nożyczek do szycia, aby krawędź była ładna, równa i ładna.Wytnij rękaw filcowego swetra na długość około 9 caliWytnij rękaw filcowego swetra na długość około 9 cali

 2. Zszyj szew boczny (opcjonalnie)

  Ten krok należy wykonać tylko wtedy, gdy uważasz, że rękaw swetra jest za szeroki. Będzie to zależeć całkowicie od swetra, Twojej dłoni i nadgarstka (lub osoby, dla której je robisz) oraz od tego, jak chcesz, aby rękawiczki pasowały.

  Jeśli chcesz, aby Twoje rękawiczki bez palców były nieco ciaśniejsze:
  • Najpierw ustal, ile dokładnie chcesz zmieścić w szwach bocznych. Uważam, że 3 cale przy mankiecie, które rozszerzają się do 4-4 1/2 cala u góry, są dla mnie odpowiednie, ale pamiętaj, jak bardzo rozciągliwy jest materiał twojego swetra.
  • Następnie wywiń rękaw swetra na lewą stronę i zaznacz szew, który chcesz uszyć, markerem do tkanin lub kredą krawiecką.
  • Zaznacz także miejsce, gdzie zaczyna się i kończy otwór na kciuk. Powinien zaczynać się około 1 1/2 cala od mankietu i mieć około 1 1/2 cala długości.
  • Zepnij ze sobą dwie warstwy.
  • Zszyj szwy boczne. Zaczynając od krawędzi, która będzie najbliżej palców (mankiety), przyszyj do początku dziurki na kciuk, wykonując ścieg na początku i na końcu. Następnie wykonaj to samo od drugiej strony otworu na kciuk do górnej części rękawicy. Pamiętaj o wyregulowaniu docisku stopki tak, aby nie ściskała tkaniny swetra i nie zniekształcała jej kształtu. Zwiększyłam też nieco długość oczka.
  • Przytnij naddatek szwu zszytych elementów do 1/4 cala. Odwróć na prawą stronę i delikatnie dociśnij.
  Przytnij naddatek szwu rękawa swetra do ćwierć calaPrzytnij naddatek szwu rękawa swetra do ćwierć cala

 3. Wytnij otwór na kciuk

  Jeśli pominąłeś krok 2 i nie uszyłeś szwów bocznych, musisz wyciąć otwór na kciuk w rękawach swetra. Używając ostrych nożyczek do tkanin, wytnij szczelinę wzdłuż szwu o długości 1 1/2 cala, zaczynając 1 1/2 cala od krawędzi mankietu i kończąc 3 cale od krawędzi mankietu.

 4. Zaznacz/zaplanuj swój haft (opcjonalne, ale pomocne)

  Użyj markera do tkanin lub kredy, aby zaznaczyć miejsce, w którym chcesz umieścić haft. Polecam na tym etapie założyć jedną rękawiczkę – znacznie łatwiej jest zobaczyć, gdzie właściwie chcesz wykonać haft na gotowych rękawiczkach, gdy są już założone. Po ułożeniu na płasko mają zupełnie inny kształt.

  Zacznij także od zaznaczenia jednego ramienia/boku, aż do zakończenia haftu, a następnie wykonaj drugą stronę. Prawdopodobnie będziesz chciał wprowadzić zmiany w swoim projekcie i łatwiej jest to wszystko rozgryźć na pierwszym, a następnie po prostu uszyć drugą stronę, aby pasowała (lub nie, to zależy od Ciebie!).Zaznacz miejsce, w którym chcesz uszyć rękawiczkę bez palcówZaznacz miejsce, w którym chcesz uszyć rękawiczkę bez palców

 5. Uszyj własny projekt haftu

  Na rękawiczki przyszyłam sześciopłatkowe kwiaty różnej wielkości, używając trzech nitek nici do płatków, a następnie jedną nitką do przyszycia środka kwiatów.

  Jeśli chcesz zrobić to samo, możesz zobaczyć, jak uszyć kwiat w tym stylu, na schemacie na końcu tego posta. Uwaga: środki kwiatów nie są sękami francuskimi – są to w zasadzie powtórzenia samych kwiatów, dlatego trzy nitki przechodzą przez środek i pomiędzy płatkami. Wyhaftuj wzór na rękawiczkach bez palcówWyhaftuj wzór na rękawiczkach bez palców

 6. Zabezpiecz węzły haftu klejem

  Jest to również opcjonalne, ale lubię zabezpieczać tył moich węzłów hafciarskich małą kropką kleju do tkanin, aby mieć pewność, że nic się nie popsuje.Przyklej węzły niewielką ilością kleju do tkaninPrzyklej węzły niewielką ilością kleju do tkanin

Jak haftować kwiaty

Wzór haftu kwiatowego na rękawiczki bez palcówWzór haftu kwiatowego na rękawiczki bez palców

W kroku 1, czyli płatkach, użyłam trzech nitek muliny do haftu DMC. Zaczynając od dołu, przesuń igłę w górę w punkcie 1, następnie w dół w punkcie 2, ponownie w górę w punkcie 3 i tak dalej, aż skończysz, wracając do punktu 6. Na dole zawiąż węzeł chirurgiczny dwoma nitkami, uważając, aby nie naciągnąć zbyt mocno i nie pogniotć materiału. Powtórz ten sam wzór, ale z jedną nitką, aby uszyć środki kwiatów.

Gotowe filcowe swetry, kremowe rękawiczki bez palcówGotowe filcowe swetry, kremowe rękawiczki bez palców
Gotowe filcowe rękawiczki swetrowe bez palców w kolorze niebieskimGotowe filcowe rękawiczki swetrowe bez palców w kolorze niebieskim

Uważam, że są bardzo ładne i przytulne. Mam nadzieję, że Tobie też się spodobają i będziesz cieszyć się takim samym gotowaniem!

Jeśli Ci się podoba, przypnij ten post i dołącz do mojej listy e-mailowej!

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :