O Kocie Psie Bloga

O Kocie Psie Bloga i informacje

Prezenty dla rzemieślników i twórców

/
/
/
46 Views

Tę listę prezentów dla rzemieślników równie dobrze można nazwać Rzeczami, które kupiłem, rzeczami, których chcę (głowa przed Kim France). Mam nadzieję, że uznasz to za inspirujące. Ograniczyłam się maksymalnie do małych, niezależnych sklepów i twórców. Będę też dodawać do niego kolejne rzeczy, gdy znajdę fajne, piękne lub w inny sposób niesamowite rzeczy. 🙂

Piękne rzeczy

Kalendarz do sitodruku Dolphin Studio

Jedną z moich ulubionych rzeczy, które kupuję sobie i innym o tej porze roku, jest Kalendarz Studio Delfinów, ręcznie drukowany metodą sitodruku przez trzy pokolenia z francuskiej (nie, naprawdę) rodziny z Massachusetts. W tym roku przypada ich 50. edycja! Grafiki są kapryśne, urocze, przemyślane i piękne — każdy członek rodziny wnosi do swojego miesiąca swoją własną wrażliwość. To jedna z tych rzeczy, którym w naszym życiu brakuje tej pięknej jakości rękodzieła. Czekamy na rok 2021…

Shibori Tenugui ze Slow Fibre Studios

Tenugui to uniwersalne ręczniki w rozmiarze szalika, wykonane z lekkiej bawełny i zwykle wręczane jako prezenty. Te tenugui są ręcznie robione przez artystów shibori w Arimatsu w Japonii i są oszałamiające. Zlokalizowane w Berkeley w Kalifornii studio Slow Fibre wspiera poprzez edukację tradycyjne i współczesne praktyki tekstylne. Odwiedziłam tam jakiś czas temu pracownię naturalnego indygo – fajne miejsce. Każdy z tych tenugui będzie bardzo miłym prezentem.

Zestawy

Zestawy chusteczek Olympus iine Sashiko

Właśnie w tym tygodniu otrzymałem pocztą zestaw iine – iine oznacza po japońsku „fajny”, a te zestawy są ładne :). Podoba mi się, że tkanina jest wykonana z potrójnej gazy – jest tak miękka – i że zajmuje tak małą powierzchnię do haftowania (bardzo wykonalne!). Zawarte wskazówki są w języku japońskim, ale można je znaleźć samouczek dotyczący tych sztuczek w The Ardent Thread. Każdy wzór jest nieco inny, ale można to rozpoznać po ilustracjach.

Len i sznurek Zestaw koszy z filcowanej tkaniny wełnianej

Flax & Twine ma mnóstwo świetnych zestawów (chciałem je zrobić). Szydełkowany ręcznik do naczyń z krawędziami dość długo), ale te Kosze tkane z filcowanej wełny ostatnio wpadł mi w oko. To świetny prezent — nie są wymagane żadne wcześniejsze umiejętności tkackie, a otrzymasz ładny kosz do przechowywania rzeczy.

Zestaw w kolorze indygo

Farbowanie w kolorze indygo to jedna z tych przemieniających rzeczy, która okazuje się zabawniejsza, niż myślisz, a dzięki temu zestawowi jest niezwykle łatwy w konfiguracji. Dałbym ten zestaw z jednym z tkane półprodukty szalika shibori z Slow Fibre Studios. Proste i dużo pieniędzy, biorąc pod uwagę wyniki. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, mam kilka postów na temat farbowania shibori i farbowania indygo z mnóstwem wskazówek.

Purl Soho Kamień szlachetnyS & Węzły Naszyjniki

Moja córka dostała ten zestaw w prezencie od dziadków kilka lat temu i to zapoczątkowało naszą obsesję na punkcie koralików i tworzenia biżuterii. Zestawy są pięknie zapakowane, a naszyjniki są łatwe do wykonania. Pytanie tylko, jaki kolor wybrać…

Kwiatowy wzór haftu krzyżykowego

Para Erica przy Szczerze WTF zrób tutorial na temat tego pięknego wzoru z linkami do wszystkich akcesoriów. To idealny rok na rozpoczęcie takiego prostego, medytacyjnego projektu. Podoba mi się pomysł podarowania go grupie przyjaciół lub rodziny i wyhaftowania go tej wiosny.

Książki

Tworzenie życiaMelanie Falik

Powiem szczerze, że myślałam, że ta książka będzie nudna. Myliłem się – wydało mi się to fascynujące. Przewodniczący mówi o radości (joie de faire) lub „artystyce” (czynieniu rzeczy pięknymi) jako o zasadniczej części bycia człowiekiem i ta koncepcja z pewnością wydaje mi się prawdziwa. A wywiady przedstawiające różne typy artystów i rzemieślników, od pikowania po stolarzy, są niezwykle inspirujące. To piękna książka, po której warto wędrować.

Przygody w Edenie: kameralna wycieczka po prywatnych ogrodach EuropyKarolina Mullet

To trochę nie na temat, ale patrzenie na piękne, bujne ogrody działa uspokajająco. A Europejczycy są tacy dobrzy w ogrodach! Myślę, że zdjęcie z okładki mówi: po prostu przestań. Nie miałam jeszcze okazji zobaczyć tego tuszu na papierze, ale chciałabym go mieć przy łóżku, żeby wypolerować przed zgaszeniem światła.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :