O Kocie Psie Bloga

O Kocie Psie Bloga i informacje

Łatwe świąteczne rękodzieło: jak zrobić świeczniki

/
/
/
53 Views
Wykonaj świąteczne rękodzieło ze świecznikaWykonaj świąteczne rękodzieło ze świecznika

Jeśli szukasz łatwego świątecznego rękodzieła w tym sezonie, pokażę Ci, jak zrobić prosty, naturalny świecznik z rzeczy, które możesz zebrać w domu.

Dla mnie to rzemiosło oddaje ducha pory roku – zbieranie materiałów z natury pozwala naprawdę zatrzymać się i zauważyć, przyjrzeć się rzeczom, które w innym przypadku byś przeoczył, zwolnić. A potem dodajesz światło świec, które o tej porze roku wydaje się jeszcze bardziej podstawowe, gdy są długie, ciemne i zimne dni.

Uważam, że ten projekt również naprawdę łagodzi stres, ze spacerami na łonie natury w celu zbierania rzeczy i brakiem niepokoju. Spójrzmy prawdzie w oczy, naprawdę nie można tego zepsuć. Z tego powodu świetnie jest je robić razem z dziećmi – robiliśmy je co roku, odkąd moje dzieci były bardzo małe.

Jeśli nie masz odpowiednich kłód do zrobienia podstawy, możesz wypróbować w pobliżu żywy stojak na choinkę. Kiedy ktoś kupuje drzewo, zawsze robi nowe cięcie na dole i prawdopodobnie będzie miał wiele kawałków, które się przydadzą.

Jeśli obawiasz się ryzyka pożaru, możesz przykryć stożek szklany rękaw na świecę huraganowąlub użyj A bezpłomieniowa świeca LED. Tak naprawdę zapalamy je tylko do stołu w jadalni, więc zawsze o nie dbamy, zwłaszcza gdy świeca zaczyna się skracać.

Koniecznie wypróbuj jedno z moich innych świątecznych rękodzieł, na przykład girlandę z suszonych pomarańczy lub papierowe lampiony origami.

Zbierz materiały do ​​swojego świecznikaZbierz materiały do ​​swojego świecznika

Akcesoria do świeczników

Wymagany czas: 45 minut

Instrukcje dotyczące świeczników

 1. Zbierz wszystkie swoje dekoracje

  Ten krok jest co najmniej tak samo zabawny jak samo dekorowanie, czyli spacer po lasach i łąkach, zbierając wszystkie małe, ładne drobiazgi. Możesz poprosić inne osoby o pomoc w zbieraniu, gdy są w swoim kącie – dzieci są szczególnie dobrymi pomocnikami. Jeśli chcesz, możesz także kupić trochę rzeczy na Etsy lub w lokalnej kwiaciarni.

  Jeśli nie masz w pobliżu drzewa cedrowego Deodar, możesz je kupić Cróże edarowe na Etsyjak również takie rzeczy suszone plasterki pomarańczy, jagody różowego pieprzuoraz wiele innych rodzajów suszonych jagód, porostów, strąków nasion i szyszek.

  Lubię ozdabiać swoje świeczniki naszą rodzimą florą, więc dla mnie są to gałęzie i szyszki mahoniu, strąki eukaliptusa, jagody pieprzu (nie rodzime, ale pospolite), róże cedrowe, porosty i inne nieoczekiwane owoce znalezione w lesie. Może mieszkasz blisko plaży (fizycznie lub psychicznie) i chcesz wykorzystać muszelki lub małe kawałki drewna wyrzuconego na brzeg? A może mieszkasz w górach i masz dużo sosen i roślin zimozielonych? Spersonalizuj swój świecznik. Jak zawsze mówię, ty to robisz.

 2. Wywierć otwór w podstawie świecy

  Wywierć otwór o średnicy ____ i głębokości około ___ cali lub średnicy potrzebnej do dopasowania świecy. Może być nieco większa od świecy, ponieważ owiniesz jej podstawę folią aluminiową, aby dobrze przylegała.

  Jeśli masz znacznie szerszą podstawę, możesz wywiercić kilka otworów, dzięki czemu będziesz mieć 3 świece zamiast jednej. (Jednak nie polecam palenia dwóch świec – parzyste liczby są trudne.)

 3. Podstawa świecy owinięta jest folią aluminiową

  (Możesz to pominąć, jeśli używasz świecy LED.) Złóż folię kilka razy wzdłuż, aby była nieco grubsza i miała czystą krawędź przynajmniej z jednej strony. Powinien mieć około 2-3 cali szerokości i około 8 cali długości. Owiń folią podstawę świecy, tak aby była gładka i dopasowana, około pół cala za czubkiem świecy. Dociśnij zwisającą folię wokół spodu świecy.Owiń folią podstawę świecy tak, aby dobrze przylegała do świecznikaOwiń folią podstawę świecy tak, aby dobrze przylegała do świecznika

 4. Włóż świecę do otworu

  Włóż świecę owiniętą w folię aluminiową do otworu i upewnij się, że dobrze przylega. Jeśli planujesz użyć rękawa huraganowego, umieść go nad świecą przed ozdobieniem podstawy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że będzie mieć płaskie, czyste miejsce do siedzenia.Umieść świecę na podstawie kłody świecznikaUmieść świecę na podstawie kłody świecznika

 5. Udekoruj bazę świecy

  Tutaj naprawdę zaczyna się zabawa! Włącz muzykę, nalej sobie kieliszek wina lub filiżankę herbaty i ciesz się tym wszystkim razem, tworząc coś, co sprawi Ci przyjemność w te ciemne zimowe noce.

  Kilka wskazówek dotyczących dekoracji:
  • Nakładanie warstw działa dobrze, więc zacznij od bardziej płaskich rzeczy, takich jak zimozielone konary, mech, suszone pomarańcze lub kawałki porostów, a następnie dodaj większe rzeczy, takie jak jagody, szyszki lub strąki nasion.
  • Umieszczaj rzeczy pod innymi rzeczami lub pod nimi.
  • Więcej znaczy więcej – to nie czas na minimalizm. Naprawdę ułóż wszystko w całość.
  • Trzymaj się nieparzystej liczby rzeczy, zwłaszcza parzystych.
  • Nie dąż do perfekcji; luźniejsze i bardziej bałaganiarskie podejście jest dobre.

 6. Pozwól klejowi wyschnąć

  Jeśli użyłeś kleju ręcznego, pozostaw go do całkowitego wyschnięcia i pozostaw na 6-8 godzin lub na noc.

Mam nadzieję, że podobało Ci się tworzenie świecznika. Jeśli Ci się podoba, przypnij ten post! Dołącz do mojej listy e-mailowej, jeśli chcesz otrzymywać mój biuletyn z wybranymi propozycjami innych rzeczy do gotowania i pieczenia.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :