O Kocie Psie Bloga

O Kocie Psie Bloga i informacje

Jak czyścić przezroczyste stemple »

/
/
/
46 Views

Masz obsesję na punkcie przezroczystych stempli? Można to przyznać, nie będę cię osądzać. Właściwie to ja też mam obsesję na punkcie swoich i może wynika to z moich lekkich tendencji do OCD, ale naprawdę uwielbiam sprzątać tych złych chłopców. Zauważyłem, że jeśli nie czyścisz ich prawidłowo, dzieje się kilka rzeczy:

 • stemple nie są tak lepkie i dlatego nie przyklejają się również do akrylowych klocków montażowych. A nie ma nic bardziej irytującego niż stemple, które spadają z akrylowego bloku, gdy masz zamiar je na czymś odbić.
 • świeży atrament nie jest tak dobrze widoczny na znaczkach (ponieważ są już trochę zabrudzone), więc trudniej jest stwierdzić, czy znaczki są rzeczywiście pokryte świeżym tuszem przed odbiciem na powierzchni. Może to spowodować, że słowo zostanie ostemplowane tam, gdzie w rzeczywistości tuszem znajduje się tylko część liter, dlatego należy ponownie ostemplować słowo, ponownie naciskając stempel, a następnie próbując idealnie go wyrównać. To jest 0% zabawy.
 • kolory mogą się mieszać, więc rezultaty nie są tak pożądane. Pomyśl o tym – jeśli użyjesz szarego atramentu na znaczkach, które zostały wcześniej zanurzone w czarnym tuszu i nie zostały odpowiednio oczyszczone, szary atrament prawdopodobnie będzie wyglądał na ciemniejszy, niż chcesz, ze względu na czarny atrament pozostawiony na znaczkach. Może to również spowodować zanieczyszczenie szarej poduszki z tuszem. Wiem wiem. Zanieczyszczenie to mocne słowo, ale pojawienie się czarnego atramentu na szarej poduszce (lub w jakimkolwiek innym kolorze) nie jest rzadkością. Zaufaj mi.
 • zaschnięty atrament przyklejony do znaczków może w rzeczywistości zatykać ich części, powodując rozmycie obrazów. A kto lubi rozmyte stemplowanie? Ja nie!

OK, czy przekonałem Cię do prawidłowego czyszczenia przezroczystych stempli? OK, myślę, że tak!

Ujawnienie: Moje posty mogą zawierać linki partnerskie. Jeśli kupisz cokolwiek za pośrednictwem jednego z tych linków, nie zapłacisz ani grosza więcej, ale mogę otrzymać niewielką prowizję, która pomoże mi w prowadzeniu tego bloga i częściowo wesprze moje uzależnienie od Coli Zero. Zawiera linki do amazon.componieważ jestem członkiem programu Amazon Services LLC Associates

Surowy materiał:

Podkładkę do czyszczenia pieczątek i spray kupiłem w Hobby Lobby, jednak podkładki czyszczącej nie ma obecnie na ich stronie, ale udało mi się ją znaleźć na Amazon. Spray do czyszczenia, którego użyłem, jest dostępny na stronie Hobby Lobby, ale nie na Amazonie, więc znalazłem podobny na Amazon, jeśli chcesz kupić oba w Amazon. Jeśli nie chcesz kupować online, po prostu odwiedź lokalny sklep z wyrobami rzemieślniczymi – powinni mieć podobne opcje, które będą działać. Aby dokonać zakupu online, kliknij poniższe linki:

Oto jak czyszczę moje stemple:

 • odciśnij nadmiar atramentu na makulaturę
 • umieść kilka stempli na bloku akrylowym
 • spryskaj podkładkę czyszczącą sprayem do czyszczenia stempli
 • wyczyść stemple (na bloku akrylowym) na podkładce czyszczącej
 • ponownie odciśnij nadmiar tuszu na kartce papieru lub ręczniku papierowym
 • spryskaj papierowy ręcznik większą ilością sprayu czyszczącego i czyść stemple jeden po drugim, upewniając się, że są całkowicie czyste i suche
 • umieść znaczki z powrotem na przezroczystym arkuszu znaczków, na którym zostały naklejone podczas zakupu – dzięki temu łatwo znajdziesz dokładnie te znaczki/litery, których szukasz i zapobiegniesz ich zniekształceniu lub zgubieniu

Poniżej znajduje się film przedstawiający czyszczenie znaczków po ukończeniu samouczka dotyczącego stosu ręcznie stemplowanych książek:

*Aby zapoznać się z postem na blogu z samouczkami DIY Stack Book Stack, kliknij tutaj.

Nigdy nie przegap żadnego postu!

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :