O Kocie Psie Bloga

O Kocie Psie Bloga i informacje

30 wzorów szydełkowych na kocyk Bernata bez przędzy

/
/
/
42 Views

Szydełko z włóczki kocowej Bernat

Czy włóczka Bernat nadaje się na szydełko?

Tak, włóczka Bernat to doskonały wybór do projektów szydełkowych.

Jego wyjątkowo duża waga i wyjątkowo miękka konsystencja sprawiają, że szczególnie nadaje się do szydełkowania, ponieważ działa szybko i tworzy miękki, przytulny materiał.

Dzięki temu idealnie nadaje się do większych projektów.

Jakiego szydełka użyć do włóczki na kocyk Bernat?

W przypadku przędzy kocowej Bernat ogólnie zaleca się użycie dużego szydełka, aby dopasować ją do bardzo dużej masy przędzy i stworzyć miękki, luźny materiał.

Najczęściej zalecanym rozmiarem szydełka dla włóczki Bernat jest szydełko N/P (10 mm).

Jaki rozmiar szydełka wybrać na włóczkę do kocyka Bernat?

W przypadku włóczki Bernat Baby Blanket, która jest włóczką o dużej objętości, zazwyczaj zaleca się użycie szydełka o średnicy od 6,5 mm (K) do 9 mm (M/N).

Konkretny rozmiar haczyka, który wybierzesz w tym zakresie, będzie zależał od Twojego osobistego napięcia i rodzaju projektu, nad którym pracujesz.

Ile motków włóczki Bernat potrzebuję do szydełkowania koca?

Liczba motków koca Bernata potrzebnych do zrobienia koca zależy od kilku czynników, w tym od rozmiaru koca, wzoru ściegu, którego używasz, rozmiaru szydełka i Twojego osobistego napięcia.

Aby oszacować liczbę potrzebnych motków, możesz postępować zgodnie z poniższymi ogólnymi wskazówkami:

  1. Określ rozmiar koca: Zdecyduj o wymiarach swojego koca, takich jak szerokość i długość. Jeśli postępujesz zgodnie ze standardem, może on określać wymiary.
  2. Oblicz całkowity metraż: Sprawdź informacje o metrażu na etykiecie motków przędzy Bernat Blanket. Na przykład każdy motek zawiera 220 jardów (201 metrów).
  3. Oszacuj wymagania dotyczące przędzy: Powinieneś oszacować, ile jardów/metrów zużyjesz na cal kwadratowy lub centymetr kwadratowy, w oparciu o wybrany wzór ściegu i napięcie. Standardowe szacunki wynoszą około 0,25 do 0,5 jarda (0,23 do 0,46 metra) na cal kwadratowy dla średniej wielkości pojedynczego szydełkowego koca.
  4. Oblicz całkowitą potrzebną przędzę: Pomnóż szacunkowe jardy/metry na cal kwadratowy przez całkowitą liczbę cali kwadratowych na kocu. Na przykład na koc o wymiarach 40 x 60 cali (2400 cali kwadratowych) i szacunkową gęstość 0,25 jarda na cal kwadratowy potrzeba 600 jardów przędzy.
  5. Podziel przez długość piłki: Podzielić całkowitą potrzebną przędzę przez metraż na motek. Korzystając z powyższego przykładu, jeśli każdy motek ma 220 jardów, potrzeba około 2,73 motka (dla bezpieczeństwa zaokrąglij do 3 motków).

Pamiętaj, że zawsze dobrze jest kupić dodatkowy motek lub dwa, aby uwzględnić różnice w naprężeniu, możliwe błędy lub utworzyć obramowanie wokół koca.

Liczba motków może się również różnić w zależności od wzoru ściegu; Bardziej teksturowane lub otwarte wzory mogą wymagać większej ilości przędzy.

Aby uzyskać dokładniejsze oszacowanie, zawsze odwołuj się do konkretnego standardu, którego używasz.

koce Bernatakoce Bernata

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :